Arctic Paper Grycksbo

Wolna od paliw kopalnych produkcja przemysłowa potwierdzona wieloletnią tradycją

Szwedzka papiernia Arctic Paper Grycksbo jest znanym producentem powlekanego papieru bezdrzewnego. Jej proces produkcyjny charakteryzuje się wyjątkowo niską emisją CO2 pochodzącego z paliw kopalnych, co jest tylko jednym z przykładów ambitnych celów zrównoważonego rozwoju w ramach grupy Arctic Paper.

Papiernia w Grycksbo, położona w sercu szwedzkiej krainy – Dalarny, została założona w 1740 roku i ma długą, pełną sukcesów tradycję produkcji papieru. Jej ambicją jest ciągła modernizacja procesów i zwiększanie wydajności.

 

Arctic_Paper_Grycksbo_handmade_paper.jpg

Pod markami G oraz Arctic Volume, Arctic Paper Grycksbo produkuje powlekany papier bezdrzewny, wykorzystywany głównie do druku książek, czasopism, plakatów, map i materiałów reklamowych. Wykorzystując unikalny i opatentowany proces powlekania, papiernia produkuje jedyny w swoim rodzaju papier. Na jego zalety składają się: doskonałe właściwości drukowe, gładkie matowe wykończenie, optymalny stopień spulchnienia, znana wszystkim niezawodność i szerokie zastosowanie.

 

Arctic Paper Grycksbo dąży do tego, by być jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska papierni w Europie. Osiągamy to dzięki stosowaniu surowców odnawialnych oraz ciągłemu zmniejszaniu wpływu produkcji na środowisko, a także odpowiedzialnemu korzystaniu z energii i transportu. Od 2009 roku produkcja Arctic Paper Grycksbo wykorzystuje energię pozyskiwaną bez użycia paliw kopalnych, dostarczaną przez spalanie biomasy, uzupełnianą zieloną energią elektryczną.


W ostatnich latach firma Arctic Paper Grycksbo zainwestowała w modernizację zakładu zwiększając efektywność i wydajność produkcji. Również systematyczna praca nad środkami bezpieczeństwa i higieny pracy ma na celu osiągnięcie wizji Arctic Paper – zero wypadków przy pracy.

Arctic_Paper_Grycksbo_405.jpg

Podstawowe informacje

Arctic Paper Grycksbo AB

  • Dyrektor zarządzający: Kent Blom
  • 337 pracowników (2024)
  • 92% produkcji trafia na eksport
  • Papiernia niezintegrowana
  • Produkujemy wysokiej jakości powlekany papier graficzny pod markami G oraz Arctic Volume-
  • Zdolność produkcyjna: około 220.000 ton rocznie
  • Dwie maszyny papiernicze
    o szerokości 2,52 m i 3,86

Lista kontaktów w Arctic Paper Grycksbo

Poznaj pracowników papierni w Grycksbo

Arctic Paper Grycksbo AB

SE-790 20 Grycksbo, Sweden

+46 (0)10 451 80 00

Info.Grycksbo@arcticpaper.com
E-mail

Kent Blom

Managing Director

kent.blom@arcticpaper.com

Jaana Ahlroos

Sales Director

jaana.ahlroos@arcticpaper.com

Björn Legnerfält

Manager Quality, Environment and Development

bjorn.legnerfalt@arcticpaper.com

Nasze pozostałe papiernie

Arctic Paper posiada trzy papiernie, dwie w Szwecji oraz jedną w Polsce.