Arctic Paper Munkedals

Innowacyjność i wzornictwo w produkcji w zgodzie z naturą

Arctic Paper Munkedals jest jednym z wiodących europejskich producentów niepowlekanego papieru klasy premium, eksportującym swoje produkty do wielu zakątków świata – i jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska papierni na świecie.

 

Arctic Paper Munkedals znajduje się na zachodnim wybrzeżu Szwecji, w pobliżu znanej z bogactwa łososi rzeki Örekil. Rzeka przepływa przez teren papierni i wpada do fiordu Gullmar. Zarówno rzeka, jak i fiord są obszarami chronionymi ze względu na przyrodę. 800 lat temu mnisi z klasztoru położonego nad fiordem przychodzili do tej doliny łowić ryby, stąd nazwa Munkedal – dolina mnichów. Zainspirowana otaczającą przyrodą papiernia jest dziś jednym z największych dostawców najwyższej jakości, przyjaznych dla środowiska papierów graficznych, papierów książkowych i innych wysokiej jakości produktów opartych na odnawialnych źródłach energii.

 

Papier Munken jest jedną z najbardziej znanych marek papieru premium, wybieraną przez projektantów graficznych na całym świecie. Szeroki asortyment sprawia, że idealnie nadaje się do bardzo wielu różnych zastosowań: druku książek, wysokiej klasy materiałów reklamowych i marketingowych, a także opakowań. Rodzina papirów Munken Design była wielokrotnie nagradzana z uwagi na jakość, która może iść
w parze z naturą. Oferta papierów Munken stale się poszerza, jak chociażby o papiery dedykowane do druku w technologii high speed inkjet.

 

Pod względem zdolności produkcyjnych i wielkości Arctic Paper Munkedals jest zakładem średnich rozmiarów, którego zaletami są krótkie terminy realizacji, elastyczna produkcja i ścisła współpraca z klientami w zakresie innowacji produktów. U podstaw produkcji leży duża świadomość ekologiczna i troska o lokalne środowisko. Papiernia jest jedną z najbardziej wydajnych w Europie pod wieloma względami gospodarki zasobami, zwłaszcza w zakresie zużycia wody. Posiadając własną elektrownię wodną. Arctic Paper Munkedals czerpie korzyści z bliskości natury i zaprasza odwiedzających do zapoznania się ze swoimi szeroko zakrojonymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju w Centrum Ekologicznym.

 

Zmniejszanie zużycia energii i zasobów jest ciągłym procesem w papierni w Munkedal. Od 2017 roku Arctic Paper Munkedals poczynił inwestycje w programy oszczędzania energii, które przyczyniły się do bardziej efektywnego jej wykorzystania. W 2019 roku podjęto decyzję o rozszerzeniu produkcji energii z elektrowni wodnej i zainwestowaniu w nową, opartą na odpadach, aby jeszcze bardziej przyczynić się do zrównoważonego rozwoju.

Arctic_Paper_Munkedals_405.jpg

Podstawowe informacje
Arctic Paper Munkedals AB

  • Dyrektor zarządzający: Kent Blom
  • 365 pracowników 2024
  • 88% produkcji trafia na eksport
  • Papiernia niezintegrowana
  • Produkuje wysokiej jakości niepowlekany papier graficzny pod marką Munken i Amber
  • Zdolność produkcyjna: około 160.000 ton rocznie
  • Dwie maszyny papiernicze
    o szerokości 3,97 m i 3,25 m

Lista kontaktów w Arctic Paper Munkedals

Poznaj pracowników papierni w Munkedals

Arctic Paper Munkedals AB

Bruksvägen
SE-455 81 Munkedal, Sweden

+46 (0)10 451 80 00

info-munkedals@arcticpaper.com
E-mail

Kent Blom

Managing Director

kent.blom@arcticpaper.com

Eva-Lena Petersson

Sales Director

evalena.petersson@arcticpaper.com

Jonas Dahlqvist

Group Environmental Coordinator

jonas.dahlqvist@arcticpaper.com

Patrik Sundström

HR

Patrick.Sundstrom@arcticpaper.com

Nasze pozostałe papiernie

Arctic Paper posiada trzy papiernie, dwie w Szwecji oraz jedną w Polsce.