Michał Sawka został powołany na stanowisko Członka Zarządu oraz Dyrektora Sprzedaży Arctic Paper S.A.

Michał Sawka, pełniący do tej pory funkcję Prezesa Zarządu Arctic Paper Polska Sp. z o.o., został z dniem 12 lutego 2014 roku powołany na stanowisko Członka Zarządu oraz Dyrektora Sprzedaży Arctic Paper S.A., przejmując tym samym obowiązki Wolfganga Lübberta, który od 27 listopada 2013 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Arctic Paper S.A.

Michał Sawka, związany z Arctic Paper od 1996 roku, posiada dogłębną wiedzę i doświadczenie w przemyśle papierniczym, a także znajomość sprzedaży i marketingu na rynkach eksportowych, dzięki czemu dodatkowo wzmocni kadrę zarządzającą Arctic Paper SA. Michał Sawka jest absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO). Przed rozpoczęciem pracy w przemyśle papierniczym, w latach 1990-1996 zajmował stanowiska związane ze sprzedażą i marketingiem w przemyśle włókienniczym.

Bardzo się cieszymy, że Michał dołączył do Zarządu Arctic Paper. Wcześniej sprawował funkcję Prezesa Zarządu Arctic Paper Polska, spółki odpowiedzialnej za sprzedaż Grupy w Polsce, dlatego ma bardzo szerokie doświadczenie w zakresie sprzedaży. Jestem przekonany, że sprosta on wyzwaniom związanym z nowym stanowiskiem i będzie wspólnie z nami pracował nad budową dalszych sukcesów Arctic Paper – powiedział Wolfgang Lübbert, Prezes Zarządu Arctic Paper S.A.

Jestem przekonany, że Arctic Paper ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju, dlatego cieszę się z objęcia nowej funkcji. Dzięki efektom pracy mojej i mojego zespołu zarówno na rynku polskim, jak i poza krajem, jestem przekonany, że wzmocnię kadrę zarządzającą Arctic Paper swoim doświadczeniem i wiedzą rynkową – powiedział Michał Sawka, Członek Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży Arctic Paper S.A.

Dotychczasowe obowiązki Michała Sawki w Arctic Paper Polska przejmie Andrzej Kuczborski, sprawujący do tej pory funkcję Kierownika Sprzedaży Arctic Paper Polska.

 

 

CZWARTEK, 13 LUT, 2014